کاربر: مهمان
.
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰
norooz
لینکهای مرتبط
leader site year name dolat site president site sanat site amlak site otagh e asnaf site amlak e tehran site Rahgiri قانون مهم ماده 17 قانون نظام صنفی
نظرسنجی
افزایش وام خرید مسکن نقشی در افزایش قیمت خانه دارد؟

اوقات شرعی

آمار سایت
بازدید امروز: ۵۳۳۷
بازدید دیروز: ۲۲۵۱
بازدید کل: ۶۵۴۱۷۹۱
۱۳۹۳/۰۷/۱۶

منشا نگرانی‌ها از افزایش وام خرید مسکن

حمد پژمان، در گفت‌و‌گو با «ایسنا» گفت: در صورتی که در اثر افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن میزان تقاضا از حجم عرضه بیشتر شود، تزریق نقدینگی به بازار مسکن می‌تواند باعث افزایش قیمت واحدهای مسکونی شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر در مورد وام خرید مسکن موضوع به این شکل در حال پیگیری است که منابع مالی به شکلی به بازار مسکن تزریق شود که بخش عرضه رشد پیدا کند، نه اینکه با تزریق نادرست نقدینگی بستر تشدید تقاضا و در نتیجه تورم به وجود بیاید.
پژمان تاکید کرد: هرگونه تصمیم و اقدام درخصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن باید به‌گونه‌ای صورت پذیرد تا از بروز پیامدهای منفی احتمالی آن جلوگیری شود. رئیس سازمان ملی زمین و ساختمان در ادامه با اشاره به اینکه ما باید بتوانیم بخش تقاضا را ساماندهی و تقویت کنیم افزود: مشخصا این مبالغ به واحدهای تولید شده اختصاص یابد یا به‌طور کلی منابع مالی در اختیار بخش تولید قرار گیرد. به این ترتیب می‌توانیم بخش تولید را فعال کنیم و به کمک بازار مسکن بیاییم.

نظر
0
دیدگاهها
کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور میباشد. 1392 ©